Menu
+420 775 883 793
Úvodní strana » Blog » Moderní Vánoce v tradičním pojetí

Moderní Vánoce v tradičním pojetí

Doba se mění, a tak je vcelku zbytečné snažit se o návrat do minulosti a předstírat, že nás baví věci, které měli ve zvyku naši dávní předkové. Na druhou stranu některé tradice jsou vcelku fajn a působí na člověka tak nějak uklidňujícím způsobem. Jak zachovat tradice a zůstat in?

Pošlete betlém v obálce aneb 2v1

Tradiční Vánoce jsou úzce spjaty s betlémem. Jak by taky ne? Vždyť tam to všechno začalo. Pokud vás ale náboženský význam Vánoc příliš nebere, nemusíte kupovat drahé dekorace betlémů či se dokonce snažit sestavit nějaký svépomoci, i když v kombinaci s vaječným likérem je to celkem sranda. :-) Vlastně nemusíte mít doma betlém vůbec, ale věřte, že i v moderní domácnosti betlém navodí takové to hřejivé teplo domova a tu správnou vánoční „atmošku“. Skvělou alternativu betlému pro nás moderní seženete v Giftisimo – v podobě ručně vyrobeného vánočního přání.

Do ručně vyrobeného přání z bukového dřeva je vyřezaný betlém, který po vylomení slouží jako dekorace. Stačí ho připevnit ke stojánku a kamkoliv vystavit. Doporučujeme jich nakoupit více a rozeslat blízkým. Ony ty moderní technologie a Vánoce nejdou dohromady ani ve 21. století. Hmatatelné přání prostě nenahradíte. PS: Kromě přání betlému jsou v e-shopu i další ručně vyrobená přání. Limitovaná vánoční edice je top!

Vánoční dekorace: Inspirujte se v Norsku

I když jsme moderní, jmelí ve váze a zdobení stromečku si málokdo z nás nechá ujít. Akorát to chceme mít trendy. Letos frčí Vánoce v severském stylu, který je hodně přírodní. Adventní a vánoční interiér by měl připomínat pohled do lesa. Co se týče barev, tak kromě tradiční červené a zelené, jsou moderní stříbrná a ledová, které interiér projasní. A pokud chcete vánoční výzdobu dotáhnout k dokonalosti, slaďte s ní i dárky. Objednejte si balicí papíry v přírodním odstínu nebo zvolte blýskavé embosované balicí papíry. V severském stylu je třeba luxusní balicí papír v ledově zeleném odstínu, ale za hřích stojí i vínový se vzorem cesmíny nebo zlatý se vzorem vloček.

Označte dárky stylově

Moderní, stylové a rozhodně originální jsou i ručně vyráběné vánoční jmenovky. Co se týče dalších tradic jako vánoční cukroví nebo slavnostní večeře, tak to si udělejte podle svého, ale pár kousků voňavého cukroví by na stole chybět nemělo. ;-) Jestli si dáte k večeři kapra s bramborovým salátem nebo třeba pečený lilek, už je vcelku jedno. Jednu tradici bychom ale zachovat měli bez ohledu na to, jak moc toužíme být moderní – buďme k sobě tolerantní, usmívejme se na sebe, nedělejme si vzájemně naschvály a věnujme svůj čas těm, na kterých nám skutečně záleží – nejen o Vánocích. A nakonec tradičně: „Šťastné a veselé!“

j-sada12ks_1.jpg

Deník GIFTI LADY

 • Perfektně zabalený svatební dar

  Perfektně zabalený svatební dar

  Jaro a léto je obdobím svateb, a pokud nejste nevěsta či ženich, zcela jistě už máte doma pár pozvánek. Nejtěžší je asi výběr přiměřeně praktického a zároveň oslnivého daru, ale vězte, že i ten nejlepší dárek pohřbíte nevhodným balením, a to by byla škoda. Nechte se inspirovat naší novou kolekcí svatebních papírů, stuh a dekorací. Nebojte se být originální a vybrat výraznější barvu. Uvidíte, jak váš balíček v záplavě ostatních dárků zazáří.

 • Jarní kolekce a eko papíry

  Jarní kolekce a eko papíry

  I když na některých místech v Česku je ještě země pokrytá sněhem, my neleníme a už od poloviny února nabízíme zákazníkům barevnou a veselou jarní kolekci balicích papírů. V nabídce se objeví luxusní embosované papíry, ale i eko papíry, které jsou nyní velmi moderní. Balicí papíry v barvě rozkvetlé louky Jarní kolekce balicích papírů Giftisimo 2018 se vyznačuje pestrými barvami. Prim hrají různé odstíny zelené, přičemž většina balicích papírů je embosovaná (s 3D efektem) a ozdobená originálními vzory. Kromě zelené se v jarní kolekci objevuje něžná růžová, která evokuje okvětní lístky růží. Jak by taky ne, když balicí papíry zdobí vzory květin či motýlků? Luxusním dojmem působí zejména fialový embosovaný balicí papír, rovněž s květinovým vzorem, či tmavě modrý károvaný, který ocení nejen muži. Luxusní eko balicí papíry Nově se v jarní kolekci Giftisimo 2018 objeví i dva eko balicí papíry, které jsou nyní velmi trendy. Tyto papíry v přírodních odstínech s nádhernými potisky oslní jak jedn

 • Valentýn: Zabalte lásku do krabičky

  Valentýn: Zabalte lásku do krabičky

  Svátek všech zamilovaných slaví stále víc Čechů a je symbolem lásky a náklonnosti mezi partnery. A i když pro některé zůstává Valentýn stále spíše jen marketingovým trikem, věřte, že stojí za to se od toho oprostit a využít příležitost, jak ukázat své lásce, že vám na ní záleží. Výběrem dárku to teprve začíná Na Valentýna můžete svou drahou polovičku překvapit ledasčím. Na pultech obchodů se v době kolem svátku zamilovaných objevuje tématické zboží, tradičně se prodávají květiny, čokolády, parfémy, šperky nebo erotické zboží, ale nešlápnete vedle ani s dárkem, který s láskou tak úplně nesouvisí. S oblibou se prodávají zážitky, jako jsou víkendové pobyty či romantické večeře. Fantazii se meze nekladou, ale ať už zvolíte hmotný dárek nebo dárek ve formě poukazu, vždy byste ho měli darovat v originálním balení. Teprve tehdy to bude to pravé překvapení. Valentýnské balicí papíry Jednou z možností, jak dárek zabalit, je luxusní balicí papír. Společnost Giftisimo si pro vás letos připravila

Starší články