Menu
+420 775 883 793
Úvodní strana » Blog » Návod: dárek v hnědém papíře s cesmínovým věncem

Návod: dárek v hnědém papíře s cesmínovým věncem

Pokud nemáte rádi přeplácané vánoční balení, sáhněte po hnědém papíře. Ten se dá kreativně dozdobit mnoha způsoby. My vám přinášíme návod na ozdobení bílým motouzem a cesmínovým věnečkem.

1) Budeme potřebovat: hnědý balicí papír, nůžky, lepidlo, bílý papír, popisovač, lepenku nebo tavnou pistoli, ozdobný cesmínový drátek (náš je z obchodu Flying Tiger, ale zkuste se podívat do papírnictví, Nanu-Nana nebo na internet) a bílý motouz, který se nám z obrázku odkutálel. A samozřejmě dárek! My pro ilustraci použili naší designovou vánoční krabičku, která by ale balit do papíru vůbec nepotřebovala.

Tip: pokud neseženete cesmínový drátek, stejně krásně vypadá věneček vytvořený z větviček nějakého jehličnanu, např. ze zbytků při tvorbě adventního věnce.

Photo 23.11.17 10 16 52.jpg

2) Dárek zabalíme do hnědého papíru.

Photo 23.11.17 10 20 13.jpg

3) Z cesmínového drátku nastříháme 3 kousky po cca 10 cm. Vezmeme dva drátky, spojíme je k sobě konci a zamotáme. Začneme tvarovat do kruhu. Třetím drátkem spojíme oba konce a kruh tak uzavřeme. Délku drátku si samozřejmě můžete přizpůsobit podle toho, jak potřebujete věnec velký (pokud máte třeba větší dárek). 

Photo 23.11.17 10 19 28.jpg

4) Hotový věneček přiložíme na bílý papír a přebytečné okraje odstřihneme. Nám stačil obyčejný menší papírek, podle velikosti věnce pak můžete stříhat i z papírů A5/A4. Aby se vám lépe stříhalo, je možné si věnec lehce obkroužit tužkou. Následně doprostřed papíru napište jméno obdarovaného.

Photo 23.11.17 10 28.jpg

5) Dárek už zabalený do papíru máme. Teď vezmeme bílý motouz (ale může být i přírodní) a dárek několikrát dokola omotáme. Snažíme se omotávat tak, aby nám uprostřed vzniklo překřížení a na stranách byly drobné rozestupy, viz obrázek. Nakonec ustřihneme a oba konce ze spodní strany svážeme.

Photo 23.11.17 10 30 44.jpg

6) Vezmeme lepidlo a nadepsaný papírek přilepíme doprostřed dárku, přes motouz.

Photo 23.11.17 10 33 00.jpg

7) Vezmeme tavící pistoli a po okraji bílého papírku naneseme dokola lepidlo. Věnec následně přiložíme tak, aby bylo jméno zhruba uprostřed a zároveň papírek nikde nepřečuhoval. Cca 10 vteřin držíme pevně přitisknuté, dokud lepidlo nezaschne. Pokud nemáme tavicí pistoli, nastřiháme z lepicí pásky několik tenkých proužků a věnec přichytíme na papír. Snažíme se pásku umisťovat pod lístky, aby byla schovaná.

Photo 23.11.17 10 55 31.jpg

A máme hotovo!

Deník GIFTI LADY

 • Perfektně zabalený svatební dar

  Perfektně zabalený svatební dar

  Jaro a léto je obdobím svateb, a pokud nejste nevěsta či ženich, zcela jistě už máte doma pár pozvánek. Nejtěžší je asi výběr přiměřeně praktického a zároveň oslnivého daru, ale vězte, že i ten nejlepší dárek pohřbíte nevhodným balením, a to by byla škoda. Nechte se inspirovat naší novou kolekcí svatebních papírů, stuh a dekorací. Nebojte se být originální a vybrat výraznější barvu. Uvidíte, jak váš balíček v záplavě ostatních dárků zazáří.

 • Jarní kolekce a eko papíry

  Jarní kolekce a eko papíry

  I když na některých místech v Česku je ještě země pokrytá sněhem, my neleníme a už od poloviny února nabízíme zákazníkům barevnou a veselou jarní kolekci balicích papírů. V nabídce se objeví luxusní embosované papíry, ale i eko papíry, které jsou nyní velmi moderní. Balicí papíry v barvě rozkvetlé louky Jarní kolekce balicích papírů Giftisimo 2018 se vyznačuje pestrými barvami. Prim hrají různé odstíny zelené, přičemž většina balicích papírů je embosovaná (s 3D efektem) a ozdobená originálními vzory. Kromě zelené se v jarní kolekci objevuje něžná růžová, která evokuje okvětní lístky růží. Jak by taky ne, když balicí papíry zdobí vzory květin či motýlků? Luxusním dojmem působí zejména fialový embosovaný balicí papír, rovněž s květinovým vzorem, či tmavě modrý károvaný, který ocení nejen muži. Luxusní eko balicí papíry Nově se v jarní kolekci Giftisimo 2018 objeví i dva eko balicí papíry, které jsou nyní velmi trendy. Tyto papíry v přírodních odstínech s nádhernými potisky oslní jak jedn

 • Valentýn: Zabalte lásku do krabičky

  Valentýn: Zabalte lásku do krabičky

  Svátek všech zamilovaných slaví stále víc Čechů a je symbolem lásky a náklonnosti mezi partnery. A i když pro některé zůstává Valentýn stále spíše jen marketingovým trikem, věřte, že stojí za to se od toho oprostit a využít příležitost, jak ukázat své lásce, že vám na ní záleží. Výběrem dárku to teprve začíná Na Valentýna můžete svou drahou polovičku překvapit ledasčím. Na pultech obchodů se v době kolem svátku zamilovaných objevuje tématické zboží, tradičně se prodávají květiny, čokolády, parfémy, šperky nebo erotické zboží, ale nešlápnete vedle ani s dárkem, který s láskou tak úplně nesouvisí. S oblibou se prodávají zážitky, jako jsou víkendové pobyty či romantické večeře. Fantazii se meze nekladou, ale ať už zvolíte hmotný dárek nebo dárek ve formě poukazu, vždy byste ho měli darovat v originálním balení. Teprve tehdy to bude to pravé překvapení. Valentýnské balicí papíry Jednou z možností, jak dárek zabalit, je luxusní balicí papír. Společnost Giftisimo si pro vás letos připravila

Starší články